Az EFOP-3.4.4-16-2017- 00022 azonosítószámú projekt megvalósításával a pályázat célja többek között a felsőoktatási intézmények számára a felsőoktatásba való bekerülést elősegítő készségfejlesztő és kommunikációs programok megvalósítása, valamint a matematikai, természettudományos, műszaki és informatikai szakok (MTMI) népszerűsítése volt. További általános cél a középfokú intézményeket látogató fiatalok képzettségi szintjének javítása ezáltal a felsőfokú végzettséghez történő jutás fokozása.
A projekt közvetlen célcsoportjai közé tartoztak az általános iskolák 6-8. osztályos és a középiskolák 9-13. osztályos tanulói.
A pályázat keretein belül került megrendezésre a nagy sikernek örvendő Robotépítő szakkör. Amelyen az elsajátított kompetenciák segítségével a diákok saját maguk tervezték és építették meg a robotokat.
A meghirdetett képzés összhangban volt az új NAT digitális kultúra tárgyával. Heti rendszerességgel, összesen 20 órában, több csoporttal, online /jelenléti formában (a jelentkezőktől és lehetőségeiktől függően) biztosítottak lehetőséget, hogy a résztvevők fejlesszék robotépítő tudásukat, vagy akár megismerkedjenek a technika ezen világával!
A szakkör az „EFOP-3.4.4- 16-2017- 00022 - MTMI SZAKOK NÉPSZERŰSÍTÉSE A DUNAÚJVÁROSI EGYETEMEN ÉS VONZÁSKÖRZETÉBEN” projekt keretében valósult meg!