"450 ezret kereshet pályakezdőként, aki ezen a magyar egyetemen végez
A Dunaújvárosi Egyetemen diplomát szerzett pályakezdő műszaki szakemberek munkabére átlagosan bruttó 450 ezer forint, így közel 25%-kal meghaladhatja az átlagfizetést ezen a területen - derül ki a 2017-es diplomás pályakövetési felmérésből.
Online nyílt nap lesz december 19-én a Dunaújvárosi Egyetemen 10:00-tól a Dunaújvárosi Egyetem Facebook-oldalán és Microsoft Teamsben. Ahol mindent elmondanak, amit tudni kell az egyetemről:
- egyetemi mindennapok,
- képzések,
- oktatási módszerek,
- diákélet,
- elhelyezkedést segítő ipari kapcsolatok.
Van egy kiskapu, amivel emelt szintű érettségi nélkül is egyetemre lehet jutni.
Ez a felsőoktatási szakképzés. A 2020-as felvételi eljárás alapján már csak az a jelentkező kerülhet be alap- vagy osztatlan szakra, aki legalább egy tárgyból emelt szintű érettségivel rendelkezik. De a szigorítás csak az alap- és osztatlan mesterképzések felvételijére vonatkozik.
Ami azt jelenti, hogy a felsőoktatási szakképzésre jelentkezők kiskapun juthatnak be a felsőoktatási intézményekbe.
Ezek olyan kétéves képzések, amelyek elvégzéséért diplomát nem kap a hallgató, de oklevelet igen és dolgozni már tud vele. A felvételi minimum ponthatár a jelenlegi rendszerben is alacsonyabb, mint az alap- és osztatlan szakokon. Ugyanis legalább 240 pontot kell összegyűjteniük azoknak, akik állami ösztöndíjasként vagy önköltséges formában tanulnának tovább ilyen képzésen. A minimum ponthatárt az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal, de a más jogcímen kapott pluszpontok nélkül kell elérni. És természetesen minden képzésre lehet jelentkezni levelezős tanrendben is.
Ez a kiskapu eddig is jó választás volt azoknak, akiknek nem volt elég pontjuk ahhoz, hogy bekerüljenek a kiválasztott ba- vagy bsc-képzésre.
Minden egyes szak elvégzése után a BSc alapszakon való továbbtanulás esetén beszámítható legalább 90 kredit (levizsgázott tantárgy) a diplomához szükséges 210 kreditből. Vagyis, már egyetemen lehet tanulni, amivel 2 év haladékot kap arra a diák, hogy teljesítse a feltételeket az alap vagy osztatlan szakos bejutásra. Úgy hogy közben a Dunaújvárosi Egyetem hallgatóinak matematika-, fizika-, informatika-, emelt szintű érettségire felkészítő tanfolyamára is járhat, majd sikeres vizsgát tehet. A sikeres emelt szintű után a hallgató kap + 45 pontot, így tudja elérni a BSc szakra bejutás esélyeit. Tehát 2020-tól a lehető legjobb megoldás, hiszen nem kell évet halasztania a jelentkezőnek a továbbtanulásában, és mindeközben egyetemen tanulhat.
A Dunaújvárosi Egyetem 2021 őszén induló képzései ebben a formában
- Gazdálkodás és menedzsment,
- Gazdaságinformatikus,
- Mérnökinformatikus,
- Műszaki (gépészeti specializáció),
- Televíziós műsorkészítő"